Program do planowania produkcji w branży metalowej

Czy znasz sytuacje, kiedy wszystkie procesy związane z kontrolą materiałów, księgowaniem komponentów, planowaniem lub logistyką są wykonywane przez jednego pracownika w arkuszach kalkulacyjnych typu Excel? 

Firmy, które przeszły na oprogramowanie MRP (Planowanie zapotrzebowania materiałowego) dziś widzą wyraźnie, że wszystkie wcześniejsze procesy były nieefektywne i wolne. Ponadto, często występowały w nich błędy spowodowane czynnikiem ludzkim. Z powodu braku podaży materiałów wiele firm i fabryk zostało zmuszonych do przestoju, co doprowadzało do utraty zysków i rzeczywistych strat. Wraz z zautomatyzowaniem procesów zarządzania pojawiło się specjalne oprogramowanie, które dziś pozwala maksymalnie zoptymalizować planowanie obrotu materiałowego oraz procesy związane z napełnianiem magazynów niezbędnymi materiałami.

Jednym z takich programów jest program do zarządzania planowaniem w branży metalowej SigmaMRP, który dzięki swojej modułowej strukturze może być idealnie dopasowany do specyficznych wymagań branży metalowej.

Do czego służy program do planowania produkcji SigmaMRP?

Głównym celem modułu planowania SigmaMRP jest planowanie zapotrzebowania materiałów – ich dostępności w wymaganej ilości w dowolnym momencie planowania. Moduł planowania SigmaMRP daje możliwość szybkiego zorientowania się, które zlecenia są zaplanowane w harmonogramie. Technologia kodów kreskowych w tym module pozwala na sprawne zarządzanie zleceniami „w toku” w zakładzie produkcyjnym. Każde śledzenie może odbywać się na poziomie zlecenia, części lub harmonogramu pracy. Pozwala to na zarządzanie na poziomie szczegółowości najodpowiedniejszym dla Twojej firmy.

Dużym plusem modułu planowania w SigmaMRP jest tworzenia i edytowanie wykresów Gantta. Jest to możliwe dzięki opcji „drag and drop” („przeciągnij i upuść”). Pozwala ona na wprowadzanie wizualnych zmian w zleceniach na wykresie i maksymalnie elastyczne dopasowanie produkcji do potrzeb klienta.

Zarządzanie planowaniem w SigmaMRP

Zalety programu do planowania produkcji SigmaMRP:

  • 1. Kompletny widok hali produkcyjnej. SigmaMRP oferuje kilka różnych sposobów zarządzania pracą „w toku”. Możesz skorzystać z systemu sygnalizacji świetlnej, aby zlokalizować realizację poszczególnych zleceń na terenie całej fabryki. Wszyscy pracownicy mają możliwość w ten sposób sprawdzić stan zamówienia.

  • 2. Czasy rzeczywiste i czasy szacunkowe. Wszystkie procesy są monitorowane, co pozwala Ci na pomiar czasów rzeczywistych i czasów szacunkowych. Śledzenie czasów rzeczywistych pozwala na dostosowanie procesu ofertowania, zapewniając tym samym, że nie tylko zaprezentujesz najbardziej konkurencyjną ofertę dla swoich klientów, ale także utrzymasz odpowiednie marże zysku. Ponadto, możesz zbudować pełny zestaw raportów produkcyjnych do zarządzania procesem.

  • 3. Przechwytywanie danych z hali produkcyjnej. W oprogramowaniu SigmaMRP został zawarty w pełni zintegrowany system kodowania kreskowego oraz przechwytywania danych z hali produkcyjnej. Umożliwia on śledzenie i zarządzanie postępem poszczególnych zleceń, dokładnie na takim poziomie szczegółowości, jakiego wymaga Twoje przedsiębiorstwo.

Funkcje modułu planowania SigmaMRP:

  • Edytowanie wykresów Gantta za pomocą opcji „przeciągnij i upuść”

  • Natychmiastowy podgląd statusów zleceń

  • Kompletny system śledzenia pracy, funkcjonujący dzięki zastosowaniu technologii kodów kreskowych

  • Edycja ram czasowych – możliwość wybrania mniej lub bardziej szczegółowego widoku harmonogramu Twojej hali produkcyjnej

  • Aktualizacja zleceń w czasie rzeczywistym, aby personel administracyjny mógł zobaczyć stan danego zlecenia od momentu zamówienia (ekran zlecenia)

  • Przejrzyste czasy zamówień: rzeczywiste vs. szacowane czasy dla Twoich harmonogramów pracy, które pozwalają na stałe monitorowanie wyników względem cen, zawartych w ofertach

Zastosowanie programu do planowania produkcji SigmaMRP jest wysoko efektywnym sposobem maksymalizacji optymalizacji procesu produkcji oraz zagwarantowania najwyższych zwrotów z inwestycji przy najniższych stratach/kosztach.

Aby dowiedzieć się więcej o zarządzaniu planowaniem, skontaktuj się z nami.

KONTKAT
2018-12-03T14:42:22+02:00Grudzień 3rd, 2018|