Firma SigmaTEK2018-07-24T16:17:11+02:00

Firma SigmaTEK

Producent oprogramowania SigmaMRP

SigmaTEK to firma założona w roku 1993, która obecnie zatrudnia około 180 osób z całego świata na stanowisku inżyniera, matematyka czy programisty. Główna siedziba firmy znajduję się w Cincinnati w USA i tutaj skupia najwięcej pracowników. Sprzedaż i obsługa klienta odbywa się również w Ameryce Środkowej i Południowej, Europie Wschodniej, Rosji , Azji , Australii, Afryce Południowej.

Na obszarze całego świata osiągnięto ponad 18 000 instalacji programu. Oprogramowanie SigmaNEST zwiększa efektywność i rentowność cięcia dla blach, rur, drewna oraz kompozytów. Obsługuje wszystkie popularne systemy cięcia profili w tym cięcie laserem, plazmą, strumieniem wody, powietrzem, router czy nożem. SigmaTEK zapewnia klientom również niestandardowe rozwiązania wymagające wyższej automatyzacji procesów.

Zarząd Firmy SigmaTEK

Ben TerreBlanche CEO, Prezes

Ben TerreBlanche
CEO, Prezes

Chris Cooper Dyrektor Zarządzający SigmaTEK w Europie

Chris Cooper
Dyrektor Zarządzający SigmaTEK w Europie

Ben TerreBlanche w 1993 roku we współpracy ze swoim studentem Pierrem Slabber z Uniwersytetu Witwatersrand założył firmę Sigmatek Systems LLC. Trzy lata później wraz z rodziną przeniósł się z południowej Afryki do Stanów Zjednoczonych by rozwijać swoje oprogramowanie.

Stworzone przez niego oprogramowanie CAM/CAM wykorzystuje zaawansowane algorytmy, aby zautomatyzować proces zagnieżdżania i zoptymalizować wykorzystanie materiału. Obecnie oprogramowanie SigmaNEST jest powszechnie uznawana za lidera w procesie gniazdowania dla wszystkich głównych maszyn do cięcia profili.

Ben zdobył wyższe wykształcenie z inżynierii mechanicznej w Johannesburgu w RPA. Następnie przez kolejne pięć lat pracował jako inżynier projektu, inżynier produkcji, oraz inżynier oprogramowania CAD/CAM. Przed założeniem firmy SigmaTEK, Ben pracował w firmie zajmującej się sprzedażą oprogramowania inżynierskiego. Dzięki tej pracy wraz ze swoim zespołem zdobył doświadczenie niezbędne w firmie SigmaTEK. Obecnie wraz z rodziną mieszka w Cincinnati w USA.

Chris Cooper jest osobą odpowiedzialną za nadzorowanie rozwoju firmy i zasobów w całej Europie oraz części Azji i Afryki. W jego zakres obowiązków wchodzą takie zadania jak pomoc firmą dystrybuującym oprogramowanie na terenie danego kraju i troska o kluczowych partnerów biznesowych. Chris ma ponad 27 -letnie doświadczenie w branży a w SigmaTEK pracuje od 2009 roku.

SigmaNEST to oprogramowanie CAD/CAM do optymalizacji cięcia oraz wykrawania blach, które umożliwia kompleksowe zarządzanie całym parkiem maszyn tnących. Obsługuje procesy takie jak cięcie plazmowe, cięcie laserowe, cięcie tlenem, cięcie wodą, router, wykrawarki, nóż, gięcie oraz cięcie rur i kształtowników. SigmaNEST to również system do zarządzania magazynem arkuszy blach, rolek blach, arkuszy odpadowych, tworzenie kalkulacji, obliczania masowego udziału konstrukcji na rozkładach, trasowania ciętych detali, tworzenia zleceń produkcyjnych itd.

SigmaTUBE jest to kompleksowy program do cięcia rur i profili, które działa w środowisku SolidWORKS. SigmaTUBE jest oprogramowaniem wspierającym różne typy profili i rur takich jak: profile okrągłe, profile prostokątne i kwadratowe, profile o przekroju trójkątnym czy sześciokątnym, dwuteowniki, ceowniki, kątowniki i wiele innych oraz te nieszablonowe, zamodelowane przez użytkownika. Dzięki oprogramowaniu SigmaTUBE zaawansowane funkcje takich maszyn jak Mazak FabriGear, Trumpf, BLM, Bystronic, Amada oraz innych maszyn tnących 3D są jeszcze lepiej wykorzystywane.

SigmaBEND to program wspomagający gięcie na prasach krawędziowych. Dzięki niemu zmożesz wykonywać trójwymiarową symulacje, prezentującą realistyczną wizualizację procesu zaginania. Dzięki SigmaBEND możesz wykonywać bezpośredni przepływ pracy z modelu blachowego 3D CAD do programu NC dla prasy krawędziowej i wzoru płaskiego 2D dla cięcia lub wykrawania. Także program kalkuluje kolejności gięcia, wykonuje sprawdzanie kolizji oraz dobiera narzędzia dla prasy krawędziowej, generuje precyzyjne rozwinięcie blach i t.d.

SigmaNEST 3D to 5-osiowy system CAM z automatycznym rozpoznawaniem cech i operacji oraz automatycznym generowaniem ścieżki narzędzia dla 5-osiowych laserów, wycinarek wodnych oraz plazmowych. SigmaNEST 3D jest zintegrowany z systemem SolidWorks i działa, jako dodatek w jego interfejsie. Detal może być umocowany w złożeniu na potrzeby symulacji oraz przeprowadzenia detekcji kolizji. SigmaNEST 3D obsługuje bryłowe i płaszczyznowe modele 3D, importuje geometrie CATIA, Siemens PLM oraz Pro/ENGINEER. Ponadto importuje dane STEP, IGES, DXF oraz Inventor.