Organizacja procesów w zakładzie produkcyjnym

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad organizacją w twoim zakładzie produkcyjnym? Jak wygląda twój magazyn? Dobra organizacja procesów na hali produkcyjnej to jedno z największych wyzwań, które stoją przed producentami. Jeśli należysz do grona firm, które walczą z problemem odpadów i dezorganizacją na magazynie z pewnością  znasz problem z odnalezieniem właściwego materiału do cięcia.

Organizacja

Zła organizacja procesów produkcyjnych oraz spadek liczby zleceń na obróbkę sprawia, że dalsze funkcjonowanie zakładu może być zagrożone. Dlatego, warto spojrzeć na całą produkcję z boku – taki zdrowy dystans może zaowocować wprowadzeniem korzystnych zmian w organizacji procesów.

Uruchomienie podstawowej maszyny do cięcia laserem nie powinno trwać dłużej niż 10 minut, przy założeniu, że wiesz gdzie szukać niezbędnego materiału do cięcia. Ile czasu zajmuje znalezienie właściwych odpadów materiałowych pracownikowi twojej produkcji?

Dobra organizacja procesów na hali produkcyjnej może poprawić rentowność twojej firmy, więc przejdźmy do konkretów. Zobacz jakie korzyści przyniesie Ci dobra organizacja Twojej produkcji:

Organizacja procesów w zakładzie produkcyjnym - system SigmaMRP

Korzyści

  • Skróć przestoje do minimum! Jeśli pracownicy wiedzą gdzie znajduje się niezbędny do obróbki materiał, a jego kolejność jest zachowana poprawnie, zmniejszy to ogólną stratę czasu pracy w zakładzie.
  • Wyeliminuj wypadki. Dobrze utrzymana i zorganizowana hala produkcyjna zredukuje ilość niebezpiecznych warunków pracy. Kiedy pracownicy wiedzą, czego się spodziewać, praca jest szybsza, przyjemniejsza i co najważniejsze bezpieczniejsza.
  • Zwiększ produkcję. Im mniej czasu jest poświęconego na przygotowanie się do kolejnej pracy i zadań, tym więcej czasu można poświęcić jej przygotowaniu i planowaniu.
  • Odkrywaj nowe możliwości swojej produkcjiGdy praca w zakładzie produkcyjnym jest dobrze zorganizowana, „dziury” w procesie produkcyjnym stają się bardziej widoczne. Aby zapobiec stracie płynności procesów produkcyjnych, możesz wykorzystać program MRP, służący do zarządzania produkcją w branży metalowej.
  • Zyskaj uznanie w oczach klientów. Dobrze zorganizowana hala produkcyjna zawsze znajduje odzwierciedlenie w jakości Twojego produktu. Nie ma wątpliwości, iż klienci zauważą różnicę nie tylko w momencie dostarczenia zamówionych produktów, ale również gdy zostanie ona dostarczona na czas! Produkty o wysokiej jakości i szybka dostawa będą świetną wizytówką Twojej firmy i przyciągną nowych klientów.

Nie pozwól, aby dezorganizacja hali produkcyjnej przeszkadzała Ci w jej skutecznemu prowadzeniu. Chcesz dowiedzieć więcej o systemie SigmaMRP? Skontaktuj się z nami!

KONTAKT