Planowanie w Branży Metalowej SigmaMRP

Planowanie w branży metalowej – system SigmaMRP

Zarządzanie i Planowanie w branży metalowej

Planowanie w branży metalowej to moduł SigmaMRP, który pozwala Ci na szybkie zorientowanie się, które zlecenia są zaplanowane w harmonogramie. Moduł ten daje możliwość sprawnego zarządzania zleceniami „w toku” w Twoim zakładzie produkcyjnym dzięki technologii kodów kreskowych. Śledzenie może odbywać się na poziomie zlecenia, części lub harmonogramu pracy, co pozwala Ci na zarządzanie na poziomie szczegółowości, odpowiednim dla Twojej firmy.

Tworzenie i edytowane wykresów Gantta dzięki opcji „drag and drop” („przeciągnij i upuść”). Pozwala ona na wprowadzanie wizualnych zmian zleceń na wykresie i maksymalnie elastyczne dopasowanie produkcji do potrzeb klienta.

Funkcje modułu planowania produkcji w branży metalowej

  • Edytowanie wykresów Gantta za pomocą opcji „przeciągnij i upuść”

  • Natychmiastowy podgląd statusów zleceń 

  • Kompletny system śledzenia pracy, funkcjonujący dzięki zastosowaniu technologii kodów kreskowych

  • Edycja ram czasowych – wybierając mniej lub bardziej szczegółowy widok harmonogramu Twojej hali produkcyjnej

  • Aktualizacja zleceń w czasie rzeczywistym, aby personel administracyjny mógł zobaczyć stan danego zlecenia od momentu zamówienia (ekran zlecenia)

  • Aktualizowanie zleceń w czasie rzeczywistym, aby personel administracyjny mógł zobaczyć stan danego zlecenia od momentu zamówienia (ekran zlecenia)

  • Przejrzyste czasy zamówień: rzeczywiste vs. szacowane czasy dla Twoich harmonogramów pracy, które pozwalają na stałe monitorowanie wyników względem cen, zawartych w ofertach

KOMPLETNY WIDOK HALI PRODUKCYJNEJ

SigmaMRP oferuje kilka różnych sposobów zarządzania pracą „w toku”. Możesz skorzystać z systemu sygnalizacji świetlnej, aby zlokalizować realizację poszczególnych zleceń na terenie całej fabryki. Wszyscy pracownicy mogą w ten łatwy sposób sprawdzić stan zamówienia.

CZASY RZECZYWISTE VS. CZASY SZACUNKOWE

Wszystkie procesy są monitorowane, co pozwala Ci na pomiar czasów rzeczywistych i czasów szacunkowych. Śledzenie czasów rzeczywistych pozwala na dostosowanie procesu ofertowania zapewniając, że nie tylko zaprezentujesz najbardziej konkurencyjną ofertę dla swoich klientów, ale także utrzymasz odpowiednie marże zysku. Ponadto możesz zbudować pełny zestaw raportów produkcyjnych do zarządzania procesem.

PRZECHWYTYWANIE DANYCH Z HALI PRODUKCYJNEJ

W oprogramowaniu SigmaMRP został zawarty w pełni zintegrowany system kodowania kreskowego oraz przechwytywania danych z hali produkcyjnej. Umożliwia on śledzenie i zarządzanie postępem poszczególnych zleceń, dokładnie na takim poziomie szczegółowości, jakiego wymaga Twoje przedsiębiorstwo.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zarządzania i planowania w SigmaMRP? Skontaktuj się z Nami, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

KONTAKT