Zarządzanie Częściami SigmaMRP

Zarządzanie Częściami w branży metalowej – system SigmaMRP

Zarządzanie Częściami w branży metalowej

Zarządzanie Częściami w branży metalowej to moduł SigmaMRP, który jest kompletnym i prostym w użyciu konfiguratorem produktów. Każdy rodzaj części może zostać dowolnie skonfigurowany. Podobny mechanizm działa w przypadku kalkulacji, wycen, harmonogramu pracy czy nawet zmiany zapotrzebowania na magazynie. Ten moduł to o wiele więcej niż zestawienie materiałowe. Został zaprojektowany od podstaw, aby być zdolnym do zbudowania nawet najbardziej złożonych części.

Dodając kolejne pozycje do tworzonej oferty cenowej, użytkownicy mogą w łatwy sposób uzupełnić dodatkowe informacje takie jak: rodzaj materiału, rodzaj wykończenia, finalne wymiary, wszystkie zakresy cenowe, koszty czy zapotrzebowanie na materiał. Wszystko to, pozwoli Ci na oszacowanie kosztów nawet bardzo złożonych części w ciągu zaledwie kilku sekund.

Funkcje modułu zarządzanie częściami w branży metalowej

  • Używanie marży do tworzenia kalkulacji cen sprzedaży

  • Testowe kalkulacje złożeń, pozwalające na analizę cen metodą co jeśli”

  • Dodawanie szeregu części, pojedynczych sztuk lub pozycji w magazynie

  • Kompletny silnik pozwalający na przeprowadzenie skomplikowanych kalkulacji

  • Tworzenie dowolnej liczby harmonogramów pracy, kart technologicznych (obiegowych) i operacji

  • Utrzymywanie spójnych cenników, kosztów dostawców, upustów ilościowych i konsekwentne zarządzaniem zapasami

  • Zmiana zapotrzebowania magazynowego na materiał pozwoli Ci na zarządzanie tą samą częścią, wytworzoną z różnych materiałów

ZBUDUJ BIBLIOTEKĘ PARAMETRYCZNYCH CZĘŚCI

Biblioteka części pozwala na zbudowanie dowolnej liczby złożonych części w połączeniu z magazynem, harmonogramem pracy. Części parametryczne mogą być budowane w prosty i łatwy sposób, odpowiednio dostosowując wymiary i koszty. Nawet najbardziej skomplikowane części mogą być zbudowane z wykorzystaniem zaawansowanych możliwości tworzenia skryptów

KOSZTY I CENY DOPASOWANE DO TWOJEGO BIZNESU

Wystarczy, że Twój personel techniczny raz stworzy  podzespoły/złożenia. Wtedy nawet osoby z małym doświadczeniem lub nawet kompletnie bez wiedzy, jak dane złożenia zostały wytworzone, będą w stanie poprawnie je wycenić, przedstawiając odpowiednie ceny Twoim klientom. SigmaMRP jest elastyczna w sposób w jaki wypracowuje koszty i cen sprzedaży; marże czy zniżki według długości, powierzchni, objętości i wiele innych  czynników. Jeśli Ty możesz coś zbudować, my to możemy stworzyć odpowiedni kosztorys.

SZYBSZE TWORZENIE WYCEN POPRZEZ INTEGRACJĘ

Nawet najbardziej złożone części mogą zostać dodane do wycen w ciągu kilku sekund. Parametry wszystkich części zmieniają się na bieżąco wraz ze zmieniającymi się wymaganiami, kosztami i cenami sprzedaży. Złożenia/częśći setek podpozycji oraz wszystkie zamówienia są kalkulowane w ciągu sekund, określając międzyczasie materiał oraz koszty siły roboczej.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zarządzania częściami w SigmaMRP? Skontaktuj się z Nami, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

KONTAKT